Jak to jest, być w związku z tobą?

Jak jest tobie w tej relacji?

Co z niej czerpiesz? Czym z tego chcesz się dzielić z innymi? Czym nie? Czego w niej nie znajdujesz? Czego poszukujesz na zewnątrz, u innych? Jak wzbogacasz siebie relacjami z innymi ludźmi? Jak relacja z tobą wzbogaca ich?


Podczas tego kursu współ/nie/zależności dowiesz się jak pielęgnować relację ze sobą tak, by przynosiła dobro tobie – po pierwsze – i przyczyniała się do dobra w twoich związkach z innymi ludźmi – po drugie. Kolejność nieprzypadkowa. 😉

W pięciu kolejnych odcinkach poszukamy równowagi między czerpaniem ze swojego wewnętrznego źródła szczęścia (niezależność) a dawaniem i dostawaniem szczęścia od innych (wspólnota). Porozmawiamy o tym, jak relacja ze sobą może pomóc uwolnić relacje z innymi od bolesnej fuzji i jak przy tym nie popaść w mit samowystarczalności (zależność).

Z pomocą filozofii współ/nie/zależności przyznamy sobie prawo, by potrzebować zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych źródeł szczęścia i będziemy eksplorować relacje między nimi. W efekcie wzmocnimy umiejętność tworzenia relacji współ/nie/zależnych, czyli takich, w których:

– bierzemy odpowiedzialność za siebie i czerpiemy ze swojego wewnętrznego źródła szczęścia

– wspieramy innych ludzi w ich dążeniu do szczęścia z poszanowaniem własnych granic

– czerpiemy z relacji z innymi w zgodzie z ich granicami i pozwalamy im brać odpowiedzialność za siebie

– dostrzegamy zależność między naszym szczęściem a szczęściem ludzi, z którymi jesteśmy w relacjach


Dołączając do kursu, otrzymujesz dostęp do nagrań pięciu webinarów wraz z sekcjami pytań i odpowiedzi, które współtworzyły osoby biorące udział na żywo oraz do towarzyszących im kart refleksji.

Każdy odcinek dotyczy osobnego zagadnienia, któremu przyglądamy się przez pryzmat filozofii współ/nie/zależności:

Odcinek 1 SKĄD BIERZE SIĘ SZCZĘŚCIE?

Współ/nie/zależność w wytwarzaniu szczęścia, czyli kto tu jest od czego. O ratowaniu i naprawianiu innych i o tym, czyje naczynie to napełnia. O tym, kto ma za zadanie znać twoje ciało i o najważniejszym pytaniu w relacjach.

Odcinek 2 CZY JESTEM WYSTACZAJĄCX?

O tym czy, komu i do czego niby masz wystarczać. O afirmacji i o tym co mają ze sobą wspólnego napełnianie własnego naczynia i lęk przed utratą. I o różnicy między seksem motywowanym brakiem a seksem z obfitości.

Odcinek 3 JAK (SIĘ) NIE RANIĆ?

O tym, jak własne doświadczanie bólu wpływa na lęk przed ranieniem innych. O odpowiedzialności za emocje, autoregulacji, wychodzeniu z męczennictwa i o najlepszej inwestycji w relacje, jaką można zrobić.

Odcinek 4 KTO MNIE ZROZUMIE?

O stawaniu w nagiej prawdzie o sobie, miękkim brzuszku i radzeniu sobie z lękiem przed odrzuceniem. O poczuciu zrozumienia i o tym, czyim zadaniem jest ciebie słuchać. O tym, co znaczy „autentyczność w seksie”.

Odcinek 5 JAK UNIEŚĆ ODMOWĘ – WŁASNĄ I INNYCH?

O tym, czego potrzeba, by odmowa nie była końcem świata (dla żadnej ze stron). O tym skąd się biorą nalewanie z pustego i poczucie „zostawania z niczym”. O tym jak nie deptać własnych granic i o odmowie jako podarunku.


Biorąc udział w kursie otrzymujesz:

7 godzin nagrań w wersji wideo oraz audio (do ściągnięcia i odsłuchania w drodze czy na spacerze)

5 interaktywnych kart refleksji w wersji pdf z pytaniami i zadaniami, które pomogą ci odnieść do siebie i wprowadzić w życie każdy z pięciu tematów przewodnich plus dwie dodatkowe karty – na start i na zakończenie kursu (karty możesz wypełniać elektronicznie, nadają się też do wydruku)

materiały dodatkowe na start oraz inspiracje do dalszego eksplorowania na zakończenie

– dostęp do wszystkich materiałów kursowych na rok 


Po opłaceniu zamówienia otrzymasz wiadomość email z twoimi danymi dostępu do platformy kursowej. Do kursu możesz dołączyć w każdej chwili – od razu otrzymasz dostęp do wszystkich materiałów.