Pragniecie karmiącej intymności, w której jest miejsce dla Was takimi, jakimi jesteście?

Chcecie swobodniej komunikować się i wyrażać siebie (w łóżku i wszędzie indziej)?

Poczucie bezpieczeństwa, troska i konsent to ważne dla Was wartości?

Zapraszam Was na

Sesje pracy z ciałem dla par

oparte na filozofii Koła Zgody

Podczas sesji pomagam Wam z uważnością i dobrocią przyjrzeć się sobie samym i Waszej relacji i lepiej zrozumieć trudności, które napotykacie w komunikacji, dynamikach dotyku i intymności. Poprzez rozmowę i praktyki pracy z ciałem pomagam Wam wydeptywać nowe ścieżki i na nowo doświadczać siebie nawzajem i swojej relacji.

No dobra, Aga, ale z czym tak konkretnie można do ciebie przyjść?

Zapraszam Was w szczególności jeśli rezonuje z Wami któraś z poniższych wypowiedzi. 🙂

Taka karmiąca, swobodna intymność, w której jest miejsce dla namiętności, śmiechu i fuck-upów – tak chcemy.

Kochamy naszą intymną więź i chcemy ją eksplorować, by obfitowała we wspólne nowe doświadczenia.

Utykamy w rutynie, jakimś takim jednym schemacie i chcemy z niego wyjść, a on nas trzyma i nie puszcza!

Nasza intymna więź gdzieś się gubi w pędzie życia – jak ją z powrotem przywołać?

Naszą siłą jest nasza przyjaźń i to, że chcemy dla siebie nawzajem dobrze – nie chcemy się wzajemnie ranić.

Nasze podejścia do seksu się różnią i trudno nam znaleźć w tym obszarze poczucie wspólnoty.

Chcemy lepiej się poznać seksualnie, wiedzieć co sprawia nam przyjemność i umieć ją sobie nawzajem dawać.

Marzy nam się takie wspólne zatracenie się w bliskości i przyjemności – czy to się tak da?

Chcemy budować relację, która szanuje granice obu stron i potrafi unieść odmowę też wtedy, gdy jest ona bardzo trudna.

W kontakcie fizycznym ożywają nam schematy z poprzednich związków – jak wygonić przeszłość z łóżka i być tu i teraz?

Komunikacja dotykiem? Raczej nieporozumienia dotykiem. Są jakieś lekcje z tego języka obcego?

Kochamy Koło Zgody, chcemy je wspólnie eksplorować!

W który obszar chcecie skierować snop światła – ciało, świadomość siebie i swojej relacji czy komunikację? Nasza sesja może koncentrować się na każdym z nich.

Skierujmy światło na kontakt z ciałem jeżeli chcecie wzmocnić poczucie obecności i bycia “tu i teraz” w kontakcie ze sobą, jeżeli macie poczucie, że w skupieniu na drugiej osobie tracicie kontakt z własnymi ciałami, jeżeli chcecie lepiej poznać swoje i swoje nawzajem potrzeby i granice.

Skierujmy światło na świadomość siebie i Waszej relacji jeżeli chcecie lepiej zrozumieć dynamiki występujące w Waszej relacji i to, w jakie role wchodzicie w kontakcie ze sobą oraz zdecydować czy Was karmią, czy chcecie je zmienić, jeżeli chcecie dowiedzieć się w czym macie kompatybilność (“dopasowanie”), a w czym komplementarność (“niedopasowanie”) i jak karmić relację zarówno podobieństwami, jak i różnicami między Wami. Część światła padnie tu też na kontakt z ciałem, bo to on daje nam wiele cennych informacji o nas.

Skierujmy światło na komunikację jeżeli chcecie swobodnie rozmawiać o swoich pragnieniach i granicach, wzmacniać poczucie autentyczności i wolności autoekspresji w Waszej relacji przy jednoczesnej trosce o siebie nawzajem, jeżeli chcecie odkrywać przed sobą to, kim jesteście, wzmacniać poczucie bliskości, zaufania i bezpieczeństwa. Część światła padnie tu też na kontakt z ciałem i świadomość siebie, bo ciężko komunikować coś, czego świadomość jest okryta cieniem.

Aga, a co to znaczy, że sesje są oparte na filozofii Koła Zgody?

Filozofia mojej pracy

Koło Zgody to filozofia rozwoju poprzez świadome, uważne doświadczanie kontaktu ze swoim ciałem i interakcji z drugą osobą. To model, który pomaga być w zgodzie ze sobą i komunikować się z innymi z uwzględnieniem konsentu, potrzeb i granic. W swojej pracy czerpię również z narzędzi Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz edukacji seksualnej. Sesje pracy z ciałem, które prowadzę, opierają się na trzech podstawowych założeniach:

 

Rozwój to praktyka doświadczania siebie

Życie codzienne stwarza nam zwykle sporo okazji do tego, by doświadczać siebie w znanej nam już wersji. To bardzo cenne, bo daje poczucie ciągłości i stabilności naszego “ja”. Jednocześnie oznacza też jednak wiele okazji do wpadania raz po raz w te same koleiny i błędne koła (np. poczucia presji, ukrywania prawdy o sobie, dawania z siebie więcej, niż mamy do dania). Sesja stwarza okazję do tego, by doświadczyć siebie i siebie nawzajem w nowy sposób (np. doświadczyć wolności od presji, odkrywać prawdę o sobie, doświadczać granic dawania z siebie), tym samym wychodząc z kolein i wnosząc w swoją relację nowe jakości i doświadczenia. By to było możliwe, działamy wedle drugiej zasady:

Poczucie bezpieczeństwa rodzi ciekawość

Gdy granice są zagrożone, energia idzie w ich ochronę – nie starcza jej zwykle na rozwój czy zmianę. Poczucie bezpieczeństwa sprawia, że nasze granice oddychają z ulgą, energia przekierowuje się na możliwość rozwoju i rodzi się ciekawość. W poczuciu bezpieczeństwa czujemy się wystarczająco pewnie, by doświadczać nowego. Podstawową rzeczą, którą pomagam Wam więc praktykować podczas sesji jest rozpoznawanie i honorowanie Waszych granic (jednocześnie dbając o moje własne). By to z kolei było możliwe, działamy wedle trzeciej zasady:

Slow the f*ck down

Jak najłatwiej przegapić siebie, swoje potrzeby i granice? Lecąc na łeb, na szyję (i orientując się dopiero po fakcie, że coś poszło nie tak). Jak najłatwiej przegapić alternatywną ścieżkę? Jadąc po znanych koleinach tak szybko, że świat po bokach staje się tylko smugą. By zauważyć swoje ciało, dać swjej relacji uwagę i doświadczyć czegoś nowego, będziemy więc zwalniać tempo. W czasach bogów imieniem Produktywność i Zapier*ol, zwalnianie tempa może być niełatwe. Tym niemniej, wartościowe – bo pozwala dostrzec siebie i siebie nawzajem.

Więcej o modelu i mojej drodze z nim przeczytasz tutaj.

OK, Aga, dawaj konkrety – terminy, cena, i jak się zapisać?

Konkrety, proszę bardzo

Ile trwa sesja?

Sesja trwa 2 godziny zegarowe.

A z tobą się człowiek spotyka raz, czy regularnie?

Praca z Kołem Zgody nie narzuca częstotliwości. Koło oferuje wiele różnych praktyk, każda sesja jest więc inna. Praktyki warto też powtarzać, bo 1) w każde powtórzenie praktyki wnosicie nowe kawałki siebie i tym samym możecie zauważać zachodzące w was  zmiany i czerpać nowe doświadczenia, 2) im więcej praktyki, tym więcej umocnienia w umiejętnościach, na których budowaniu wam zależy. Jednocześnie pojedyncza praktyka z Kołem potrafi obfitować, napełniać nowymi myślami i doświadczeniami, które następnie potrzebują czasu, by znaleźć dla siebie wygodne miejsce w waszych wnętrzach i w waszej relacji. Na końcu każdej sesji decydujecie, czy chcecie umówić się na kolejną.

Jak z terminami?

Aktualnie nie otwieram nowych współprac. Możliwość zapisu pojawi się ponownie na początku czerwca. Jeżeli chcesz dostać wtedy informację mailową, zapisz się na listę tutaj.

Sesje prowadzę:

  • we wtorki w godz. 10.00-21.00
  • w czwartki w godz. 16.30-21.00
  • w co drugą sobotę w godz. 10.00-14.30

Stacjonarnie czy online?

Sesje prowadzę stacjonarne w Instytucie Pozytywnej Seksualności w Warszawie oraz online przez Zoom.

Czy podczas sesji pojawiają się dotyk lub nagość?

Podczas sesji możemy pracować z nieerotycznym dotykiem między wami. Podczas sesji stacjonarnej może pojawić się dotyk między mną a jednym_ą z was na etapie demonstracji danej praktyki, jeżeli będzie to w obrębie waszych i moich granic. Podczas sesji ze mną nie ma możliwości pracy z nagością – pracujemy w ubraniach (wygodnych! 🙂 ).

Ile to kosztuje?

Koszt 2-godzinnej sesji dla par to 700zł.

Jak się zapisać?

Przed zapisem zapraszam Was na bezpłatne 20-minutowe spotkanie zapoznawcze online, podczas którego sprawdzimy, czy jestem właściwą osobą, by Wam pomóc i odpowiem na pytania o sesję i współpracę ze mną. Przed spotkaniem proszę Was o wypełnienie krótkiego formularza, który będzie dla mnie pomocny podczas spotkania zapoznawczego – wypełnijcie go wspólnie tak, by znalazły się w nim głosy obu osób.

 

Aktualnie nie otwieram nowych współprac. Możliwość zapisu pojawi się ponownie na początku czerwca. Jeżeli chcesz dostać wtedy informację mailową, zapisz się na listę tutaj.