Nie miałam edukacji seksualnej, ani w szkole, ani w domu. A internet był jeszcze wtedy w powijakach.

Weszłam więc w dorosłość z prawie całkowitym brakiem wiedzy na temat tego jak dbać o siebie i swój intymny dobrobyt oraz jak tworzyć szczęśliwe relacje intymne. 

Uczyłam się metodą prób i błędów. Odkąd pamiętam miałam w sobie dużo seksualnej otwartości i ciekawości. Te pozytywne cechy w połączeniu z brakiem edukacji seksualnej sprawiły, że popełniłam wiele błędów – błędów wynikających z braku wiedzy o tym jak działa seksualność moja i innych ludzi, braku umiejętności dbania o własne granice i braku miejsc i osób, od których mogłabym się uczyć. Błędy te miały jednak jedną dobrą konsekwencję – w ich wyniku wyruszyłam w podróż nauki o seksualności.

20 lat minęło. Dziś jestem intymnie szczęśliwa, od 12 lat w pięknym, otwartym związku, otoczona wspaniałymi ludźmi.

Dziś jestem certyfikowaną coachką intymności i edukatorką seksualności dla dorosłych. Pomagam ludziom być szczęśliwymi w seksie i relacjach. Przekazuję wiedzę, narzędzia, pomagam zwiększać samoświadomość potrzeb i granic oraz pogłębiać umiejętność komunikacji z partner/k/ami.

 

 

 

15 lat doświadczenia pedagogicznego w edukacji dorosłych, rozwoju osobistym i szkoleniu trenerów sprawiło, że przekazywanie informacji i wspieranie autonomii innych ludzi jest mi potrzebne jak powietrze. Jestem ekspertką w zakresie płci i seksualności, psycholingwistyki i komunikacji. Uwielbiam zadawać pytania, poddawać w wątpliwość podwórkowe prawdy i pomagać w poszukiwaniach indywidualnych rozwiązań.

 

Ukończyłam studia językoznawcze i gender studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia seksuologiczno-coachingowe w międzynarodowej szkole Sex Coach University, gdzie po zakończeniu szkolenia pracowałam w roli Student Advisor, wspierając kolejnych seks-pozytywnych ekspertów w ich procesie szkoleniowym. Ukończyłam szkolenie w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, której elementy wykorzystuję w pracy w gabinecie. Przeszłam intensywne szkolenia z zakresu różnorodności seksualnej (SAR – Sexual Attitude Reassessment and Restructuring) oraz samopoznania seksualnego dla specjalistów (ASPEX – Advanced Sexological Personal Exploration Xperience).  Współtworzę Instytut Pozytywnej Seksualności w Warszawie. Należę do World Association of Sex Coaches.

Jestem zdania, że inteligencja seksualna jest jedną z podstawowych umiejętności dorosłego człowieka bez względu na płeć, orientację seksualną czy format tworzonych związków.

Warsztaty intymności

Jestem autorką książki “Warsztaty intymności – wydanego we współpracy z Wydawnictwem Otwarte poradnika, który pomoże ci wytyczyć własną ścieżkę do intymnego szczęścia. Ta książka to twój własny 10-częściowy program rozwoju seksualności. Znajdziesz w niej informacje na temat 10 zagadnień związanych z seksualnością, przydatne teorie i modele oraz praktyczne wskazówki dotyczące takich umiejętności jak komunikacja z partnerem/ką, wyrażanie potrzeb, rozumienie mechanizmów pożądania, tworzenie poczucia bezpieczeństwa w seksie i urozmaicanie życia seksualnego. W zastosowaniu części teoretycznej pomoże ci ponad 70 zadań, które umożliwią ci odniesienie nowej wiedzy do własnych doświadczeń i zadecydowanie o tym, jakie zmiany chcesz wprowadzić, by być (jeszcze) seksualnie szczęśliwsza/y. 

Karty dla par "Intymne rozmowy"

Stworzyłam karty dla par do rozmów o seksualności w poczuciu bezpieczeństwa. Te karty to więcej niż seria pytań – to narzędzie pomagające wzmacniać intymną więź i budować umiejętności komunikacyjne takie jak wyrażanie tego, co dobre, dzielenie się potrzebami, słuchanie i tworzenie przestrzeni zarówno dla podobieństw, jak i różnic. “Intymne rozmowy” sprawdzą się zarówno w parach, które dopiero się poznają jak i w takich z długim stażem i mogą być wykorzystywane przez pary, które swobodnie rozmawiają o seksie, jak i te, w których sekskomunikacja jest tematem trudnym i potrzebującym opieki. 

Karty dzielą się na trzy talie: Fundament docenienia, Parter zrozumienia i Piętro eksploracji. W zestawie znajduje się rozbudowana instrukcja opisująca dobre praktyki komunikacyjne i wiele różnych sposobów pracy z kartami oraz ściągawka z inspiracjami. 

Moje kwalifikacje