Nie miałam edukacji seksualnej, ani w szkole, ani w domu. A internet był jeszcze wtedy w powijakach.

Weszłam więc w dorosłość z prawie całkowitym brakiem wiedzy na temat tego jak dbać o siebie i swój intymny dobrobyt oraz jak tworzyć szczęśliwe relacje intymne. 

Uczyłam się metodą prób i błędów. Odkąd pamiętam miałam w sobie dużo seksualnej otwartości i ciekawości. Te pozytywne cechy w połączeniu z brakiem edukacji seksualnej sprawiły, że popełniłam wiele błędów – błędów wynikających z braku wiedzy o tym jak działa seksualność moja i innych ludzi, braku umiejętności dbania o własne granice i braku miejsc i osób, od których mogłabym się uczyć. Błędy te miały jednak jedną dobrą konsekwencję – w ich wyniku wyruszyłam w podróż nauki o seksualności.

20 lat minęło. Dziś jestem intymnie szczęśliwa, od 12 lat w pięknym, otwartym związku, otoczona wspaniałymi ludźmi.

Dziś jestem certyfikowaną coachką intymności i edukatorką seksualności dla dorosłych. Pomagam ludziom być szczęśliwymi w seksie i relacjach. Przekazuję wiedzę, narzędzia, pomagam zwiększać samoświadomość potrzeb i granic oraz pogłębiać umiejętność komunikacji z partner/k/ami.

 

 

 

15 lat doświadczenia pedagogicznego w edukacji dorosłych, rozwoju osobistym i szkoleniu trenerów sprawiło, że przekazywanie informacji i wspieranie autonomii innych ludzi jest mi potrzebne jak powietrze. Jestem ekspertką w zakresie płci i seksualności, psycholingwistyki i komunikacji. Uwielbiam zadawać pytania, poddawać w wątpliwość podwórkowe prawdy i pomagać w poszukiwaniach indywidualnych rozwiązań.

Ukończyłam studia językoznawcze i gender studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia seksuologiczno-coachingowe w międzynarodowej szkole Sex Coach University, gdzie po zakończeniu szkolenia pracowałam w roli Student Advisor, wspierając kolejnych seks-pozytywnych ekspertów w ich procesie szkoleniowym. Ukończyłam szkolenie w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, której elementy wykorzystuję w pracy w gabinecie. Przeszłam intensywne szkolenia z zakresu różnorodności seksualnej (SAR – Sexual Attitude Reassessment and Restructuring) oraz samopoznania seksualnego dla specjalistów (ASPEX – Advanced Sexological Personal Exploration Xperience).  Współtworzę Instytut Pozytywnej Seksualności w Warszawie. 

Jestem zdania, że inteligencja seksualna jest jedną z podstawowych umiejętności dorosłego człowieka bez względu na płeć, orientację seksualną czy format tworzonych związków.

Moje kwalifikacje

Moje publikacje