Ten cykl warsztatów grupowych nie jest już obecny w mojej ofercie. Treści, które podczas niego przekazywałam można znaleźć w mojej  pierwszej książce, “Warsztaty intymności“, stworzonej właśnie na podstawie Treningów Rozwoju Seksualności. 

***

Trzecia edycja cieszących się dużą popularnością spotkań rozwoju seksualności, które na przestrzeni ostatniego roku miały swoją edycję letnią oraz jesienną.

Wiosenne Treningi Rozwoju Seksualności to cykl 10 spotkań, podczas których nawiążesz głębszy kontakt ze swoją intymnością – poprzez umysł, emocje i ciało – i odnajdziesz w sobie potencjał na (jeszcze) większe seksualne szczęście.

Cykl obejmuje 10 różnych zagadnień z obrębu seksualności i relacji – tych tematów, których eksplorowanie jest często kluczem do głębszego intymnego samopoznania, a co za tym idzie, szczęśliwszych i bardziej udanych relacji seksualnych (i nie tylko) z innymi ludźmi.

***

FORMAT WARSZTATÓW

Spotkania trwają po 2 godziny zegarowe. Format spotkań nieco różni się w zależności od tematu, ale łączącą je cechą jest ich coachingowo-dyskusyjna forma.

Nie będzie: długich wykładów, prelekcji, przemów. 🙂

Będą: krótkie elementy ‘wiedzowe’, a przede wszystkim ćwiczenia, zadania, modele, przestrzeń do rozwoju umiejętności i zadawania pytań.

Zadania stworzone są w taki sposób, by każda osoba uczestnicząca miała szansę odkryć coś nowego na temat swojej własnej seksualności i zdecydować jakie działania chce podjąć, by rozwijać się seksualnie. Format coachingowy spotkań sprawi, że znajdziesz swoją własną odpowiedź na pytanie ‘co mogę zrobić, żeby być seksualnie szczęśliwszy/a?’

Zapisując się na cały cykl bierzesz udział w 10-tygodniowym kursie rozwoju seksualności. Kolejność tematów kieruje się logiką od wewnątrz na zewnątrz, od siebie do innych ludzi, od „tu i teraz” do przyszłości. Biorąc udział w całym kursie, masz więc możliwość przejść ustrukturyzowany proces, dzięki któremu z każdym kolejnym spotkaniem będziesz mieć możliwość nabudowywania nowej świadomości, wiedzy i umiejętności na fundamencie poprzednich spotkań. Przy zapisie na cały kurs obowiązuje zniżka 20%.

***

OPINIE UCZESTNIKÓW POPRZEDNICH EDYCJI

“Miejsce, gdzie okazuje się, że można mówić o seksie i seksualności bez skrępowania jako o integralnej części naszego życia.”

“Te warsztaty to czas, żeby przez 2h skupić się na czymś, co jest dla każdego z nas ważne, a co często spychamy ‘do piwnicy’.”

“Warsztaty skłaniające do autorefleksji w miłej i przyjaznej atmosferze.”

“Agnieszka jest świetnie przygotowana do warsztatów, jedno wynika z drugiego i po dwóch godzinach wychodzę z większą świadomością swoich potrzeb i swojej seksualności.”

“Ciekawe rozmowy, rozkminki. Można bardziej zajrzeć wgłąb siebie, uświadomić potrzeby itd., ma się do tego impuls, inspirację.”

“Sex. Wiedza. Szacunek. Rock’n’roll. Polecam.”

“Pieniądze, które przeznaczyłam na Jesienne Treningi Seksualności były najlepiej zainwestowanymi przeze mnie pieniędzmi na przestrzeni ostatnich kilku lat. Udział w tych spotkaniach otworzył mi oczy na całą masę spraw. Dopiero teraz wiem, że nic nie wiem 😉 100% profesjonalizmu, super podejście, otwartość, uwaga, bezpośredniość to przykładowe zalety Agnieszki, ale jest ich dużo więcej. Baaaardzo wzmacniające doświadczenie. Na maksa polecam!!!!!!!!!!!!!!!”

“Warsztat, który otwiera drzwi, do których próbowałam dostać się bardzo dawno =)”

“Otwarta, szczera rozmowa. Zapomnisz o krępacji i ograniczeniach.”

“Cudowny czas wytchnienia od bombardującej presji kulturowej jednego kanonu piękna / erotyki w naprawdę bezpiecznej atmosferze. Czas, by nauczyć się jak zadbać o siebie i swoje dobro oraz czas, by bezpiecznie przyjrzeć się sobie.”

“Przychodzą ludzie, którym zależy i których nie musisz się wstydzić. Więc jeśli ci zależy, to przyjdź.”

“Mogłem spotkać się ze swoim seksualnym “ja” w bezpiecznych ramach i lepiej je poznać. Czuję się zachęcony do tego, żeby zatroszczyć się o siebie i zyskałem nowe pomysły na to, jak to zrobić.”

“Zawsze warto zatrzymać się i spojrzeć na siebie.”

“Radość z seksu (teoretycznego).” – Ania

“Agnieszka przekazuje wiedzę w przyjaznej atmosferze, sprzyjającej własnemu rozwojowi.”

“Otwarcie się nie boli, a pomaga.
Warto przepracować czasami trudne kwestie.
Seksualność to naturalna sprawa.”

“Warsztaty u Agnieszki mają – tak myślę – moc otwarcia drzwi do nieznanego świata.” – Ania

***

Możesz wziąć udział w całym cyklu WTRS (10 spotkań) lub zapisać się na pojedyncze spotkania, których tematy Cię szczególnie zainteresują.

PLAN SPOTKAŃ

  • 27 marca

*COGITO ERGO SEKS*

Podczas tego spotkania zgłębisz tożsamość swojego seksualnego ‘ja’.  Kim jesteś – seksualnie? Czym kieruje się Twoja seksualność? Na czym jej zależy? Jakie opowiada Ci o sobie historie? Czy ma jakieś ukryte motywy, czy o wszystkim informuje Cię wprost? Co chciałoby od Ciebie dostać Twoje seksualne ‘ja’?

  • 3 kwietnia

*KIEDY DWOJE CHCE NARAZ*

Ten warsztat ma na celu refleksję nad tym jak wchodzisz w relacje seksualne z innymi ludźmi. Po co uprawiasz seks? Czego oczekujesz od partnera / partnerki? Jakie potrzeby Twoje seksualne ‘ja’ chce zaspokajać w kontaktach z innymi? Jak dostać od kogoś innego to, czego potrzebujesz Ty?

  • 10 kwietnia

*NO TO JAZDA! CZYLI MOTORY I HAMULCE*

Na tym spotkaniu posłużymy się Modelem Podwójnej Kontroli, by stworzyć listę tego, co sprawia, że Ci się ‘chce’ (motory) i tego, co sprawia, że ‘nie masz ochoty’ (hamulce). Czy masz silny motor? Czy często wciskasz hamulec? Czy są w równowadze, czy walczą o dominację? Jak namówić je, by współpracowały?

  •  17 kwietnia

*RÓB MI TAK*

Podczas tego spotkania będziesz mieć okazję poćwiczyć wyrażanie potrzeb w seksie. W jaki sposób obecnie wyrażasz swoje potrzeby? Werbalnie? Niewerbalnie? Klarownie? Przez insynuacje? Czy Twoi partnerzy / partnerki wiedzą, czego chcesz? Jeżeli coś powstrzymuje Cię przed wyrażaniem swoich potrzeb głośno i wyraźnie, to co to jest i jak poradzić sobie z tymi przeszkodami?

  • 24 kwietnia

*PALCEM PO MAPIE (CIAŁA)*

Z tego spotkania wyjdziesz trzymając w rękach (dosłownie!) mapę swojego ciała. Co lubi Twoje ciało? Czy kryje w sobie potencjał przyjemności, który nie został jeszcze odkryty? Co Twoje ciało chciałoby od Ciebie dostać? Co zrobić, by poczuło się zaopiekowane i dopieszczone?

  • 8 maja

*FUNDAMENT UDANEJ KOMUNIKACJI W SEKSIE*

Podczas tego warsztatu posłużymy się modelem ‘Kręgu zgody’, by zrozumieć co prowadzi do udanej komunikacji seksualnej bądź staje jej na drodze oraz zastanowimy się nad dynamikami dawania i brania w seksie. Co jesteś gotowa/y dać, wziąć, dostać, na co pozwolić w seksie i jak to komunikujesz? Czy dajesz w zgodzie z sobą? Czy bierzesz sobie to, na czym Ci zależy? Na ile dostajesz właśnie to, czego chcesz?

  • 15 maja

*TAK CZY NIE? ASERTYWNOŚĆ W SEKSIE*

To spotkanie pozwoli Ci głębiej zrozumieć kiedy, jak i dlaczego mówisz (i nie mówisz) ‘tak’ i ‘nie’ oraz poćwiczyć asertywność w seksie (i nie tylko). Czy kiedy się na coś zgadzasz, robisz to w pełni przekonania i entuzjastycznie? A kiedy odmawiasz – czy robisz to w pełni przekonania i entuzjastycznie? Jak reagujesz, gdy ktoś Ci odmawia? Co możesz zrobić, by mówiąc ‘tak’ i ‘nie’ oraz reagując na ‘tak’ i ‘nie’ drugiej osoby dbać o swoje granice i potrzeby?

  • 22 maja

*ADIOS, WEWNĘTRZNY KRYTYKU!*

Na tym spotkaniu skonfrontujesz się z tym wewnętrznym głosem, który podszeptuje Ci ‘a co on/a sobie pomyśli?’, ‘ale co będzie jeśli…’, ‘inni na pewno robią to lepiej’, ‘a jak tak naprawdę mu/jej się to nie podoba?’. Jak wypędzić wewnętrznego krytyka spod łóżka? Jak nie pozwolić jego głosowi zawrócić sobie w głowie? Co możesz zrobić, by odebrać mu moc?

  • 29 maja

*OD WANILII PO PIEPRZ *

Na tym warsztacie będziesz mieć okazję przyjrzeć się różnorodności seksualnej – od romantycznych, delikatnych i sensualnych uciech do ostrych aktywności ze spektrum sadomasochizmu, dominacji i uległości – i określić gdzie znajdujesz się na spektrum wanilia <-> pieprz. Czy Twoja seksualność jest silnie związana z jedną stroną spektrum, czy też sprawia Ci radość dowolne poruszanie się po nim? Co możesz zrobić, by wzbogacić swoje życie seksualne?

  • 5 czerwca

*BO FANTAZJA JEST OD TEGO, ŻEBY BAWIĆ SIĘ NA CAŁEGO*

Podczas tego warsztatu będziesz mieć okazję przyjrzeć się swoim fantazjom erotycznym. Jak rozbudzać swoją kreatywność erotyczną? Jak zdecydować, czy fantazja jest gotowa do wprowadzenia w czyn? Czy Twoje fantazje domagają się spełnienia? Jaką pełnią rolę? Jakimi sposobami możesz wykorzystać je dla swojej satysfakcji?

***

cykl zakończony