Ten warsztat grupowy nie jest już obecny w mojej ofercie. Treści, które podczas niego przekazywałam można znaleźć w mojej drugiej książce, “Warsztaty intymności dla par“, a umiejętności ćwiczyć z pomocą moich kart dla par “Intymne rozmowy“.

***

Nie chodzi o to, żeby “dużo gadać o seksie”. Nie chodzi o to, żeby “nigdy się nie kłócić”.

Chodzi o to, by szczerze przed sobą przyznać dlaczego mówimy to, co mówimy i dlaczego w taki, a nie inny sposób.

Komunikuj się seksualnie z ręką na sercu.

„Intymowa” to 20-godzinny trening skutecznej komunikacji łóżkowej.

W ciągu jednego tygodnia otrzymasz zestaw najważniejszych narzędzi (ok. 8h) oraz mnóstwo okazji do ćwiczenia nowych umiejętności w praktyce (ok. 12h). Ten kurs to głębokie, doświadczeniowe zanurzenie się w procesach dziejących się „pod powierzchnią” intymnej komunikacji, które, nierozpoznane, mogą stawać się źródłami nieporozumień. Na tym kursie nauczysz się rozpoznawać je i sterować nimi tak, by sprzyjały efektywnej komunikacji i pomagały prowadzić szczęśliwe życie intymne tobie i osobom, z którymi wchodzisz w interakcje.

Narzędzia i umiejętności, które zdobędziesz mają szerokie zastosowania i przydadzą się w nawigowaniu wielu rodzajów intymnych relacji: w budowaniu nowych związków, randkowaniu na Tinderze, rozwijaniu stałych relacji, podczas jednonocnych przygód i w małżeńskim łożu po 10 wspólnych latach. Podczas kursu skupimy się na temacie intymności, ale umiejętności, które zdobędziesz, przydadzą się też w innych obszarach relacji, jak również ułatwią ci codzienną komunikację z ludźmi w kontekście pracy czy rodziny.

„Intymowa” to trening dla osób, które są gotowe na więcej niż typowe wskazówki o „aktywnym słuchaniu” i „komunikowaniu potrzeb”. Podczas warsztatów poznasz zagadnienia z obszaru psychologii, socjologii i językoznawstwa i dowiesz się jak tę wiedzę stosować w codziennej praktyce komunikacji.

Struktura kursu przeprowadzi cię przez transformacyjną podróż: wstęp (poniedziałek – 3 godziny), zdobywanie narzędzi (środa – 3 godziny), wystrzeganie się typowych a rzadko dostrzeganych błędów (piątek – 2 godziny) oraz dwa dni praktycznych zadań (sobota – 6 godzin i niedziela – 6 godzin), które pozwolą ci wyćwiczyć nowe umiejętności.

Trening odbywa się w grupie zamkniętej, a podczas całego jego trwania obowiązuje kontrakt, którego fundamentem jest stworzenie bezpiecznej atmosfery do rozwoju dla wszystkich osób uczestniczących. W kursie można uczestniczyć bez względu na płeć, orientację seksualną, aktualny stan relacji – jest otwarty tak dla osób indywidualnych, jak i dla par. Trening nie zawiera pracy z dotykiem.

 

PONIEDZIAŁEK, 30. marca g.18.30 – 21.30

*KIERUNEK*

Podczas pierwszego spotkania będziesz mieć okazję przeanalizować swoje dotychczasowe strategie komunikacyjne i zidentyfikować to, co ci służy oraz co jest dla ciebie przeszkodą w skutecznej komunikacji łóżkowej.

Zastanowimy się nad tym czym komunikacja łóżkowa różni się od innych rodzajów komunikacji międzyludzkiej i jaki ma to wpływ na jej skuteczność. Nauczymy się podstawowych zasad Intymowy – i zaczniemy ją ćwiczyć!

 

ŚRODA, 1. kwietnia g.18.30 – 21.30

*NARZĘDZIA*

Podczas tego spotkania poznasz (podświadome) procesy, które kierują łóżkowymi rozmowami oraz nauczysz się świadomie zarządzać nimi tak, by komunikacja miała największą szansę dania ci tego, czego potrzebujesz.

Nauczysz się rozpoznawać (u siebie i u drugiej strony) i zarządzać:

– procesem internalizacji

– procesem projekcji

– procesem oceniania

– emocjami jako sygnałami o potrzebach

Podczas tego spotkania zbierzesz narzędzia, które pomogą ci mówić tak, by być zrozumianą/ym, słuchać tak, by zrozumieć oraz mądrze korzystać z pojawiających się emocji – również tych „negatywnych”.

 

PIĄTEK, 3. kwietnia g.18.30 – 20.30

*PUŁAPKI*

To spotkanie poświęcimy błędom, które – często niepostrzeżenie – stają na drodze komunikacji łóżkowej z ręką na sercu.

Dowiesz się jak tych błędów unikać oraz jak uratować sytuację w obliczu poczucia niezrozumienia lub eskalacji konfliktu. Poświęcimy uwagę takim zagadnieniom jak:

– pytania i pseudo-pytania

– wyrażanie bólu, cierpienia i poszukiwanie winy

– „kto ma rację”, czyli kwestia obiektywizmu w łóżku

– sabotaż procesu komunikacyjnego (czyli co zrobić kiedy jedna ze stron „woli” się nie dogadać)

– sprzeczne role humoru w łóżkowej komunikacji

 

SOBOTA, 4. kwietnia g.10-16

*TRENING KOMUNIKACYJNY CZĘŚĆ 1*

Podczas tego spotkania będziemy ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Wykorzystamy i wprawimy w ruch całą zebraną wiedzę, by trenować skuteczną Intymowę w różnych kontekstach i sytuacjach.

Będziemy pracować na przykładach z życia wziętych, próbkach dialogów, materiałach multimedialnych, przeprowadzać burze mózgów, wykonywać zadania i ćwiczenia. Będziemy otwierać się komunikacyjnie, praktykować budowanie porozumienia, ćwiczyć wypowiadanie trudnych prawd, rozwiązywanie łóżkowych problemów i skuteczne nawigowanie sytuacji potencjalnie konfliktowych.

 

NIEDZIELA, 5. kwietnia g.10-16

*TRENING KOMUNIKACYJNY CZĘŚĆ 2*

Ostatni dzień kursu poświęcimy ćwiczeniu kwestii wybranych przez same osoby uczestniczące. Zadania i ćwiczenia zostaną dobrane tak, by umożliwić uczestniczkom i uczestnikom skupienie się na tych elementach kursu, które najbardziej ich zaciekawiły, poruszyły lub w obrębie których chcą mocniej pogłębić swoje umiejętności.

Upewnimy się też, by Intymowa wróciła z tobą do domu; opracujemy sposoby przeniesienia doświadczeń z kursu i zdobytych podczas niego umiejętności do życia codziennego.

***

Warsztat nie jest aktualnie organizowany. Jeżeli jesteś nim zainteresowana_y, daj mi znać na agnieszka@coachingintymnosci.pl.