Jedno chce częściej, drugie rzadziej?
Jedno wolałoby rano, drugie wieczorem?
Jedno chce masować, drugie dostawać klapsy?

Jak to na dłuższą metę pogodzić?

***
Nie ma dwóch takich samych seksualności – każde z nas ma swoją własną, niepowtarzalną seksualność, z własną historią, własnymi potrzebami i preferencjami. Kiedy spotykają się dwie seksualności, będą więc między nimi podobieństwa i różnice. Te drugie często są powodami konfliktów i sytuacji patowych, źródłem niezadowolenia i braku satysfakcji z życia seksualnego, a czasem nawet potencjalnym powodem do rozstania. Aby więc budować szczęśliwą wspólną intymną przyszłość, warto nauczyć się radzenia sobie z tym, w czym jesteśmy seksualnie różni.

Na tym warsztacie poznasz praktyczne techniki radzenia sobie z intymnym niedopasowaniem w parze. Będziemy rozmawiać w szczególności o:

– różnicach w poziomie libido
– różnicach w preferencjach seksualnych
– różnicach w potrzebie wprowadzania nowości i eksperymentowania

Podczas warsztatu poznasz strategie i techniki, dzięki którym nauczysz się odchodzić od scenariusza konfliktowego i wychodzić z sytuacji patowych na rzecz pogłębionego wzajemnego rozumienia się z partnerem/ką i zwiększonego intymnego dopasowania.

W tym celu zastosujemy:
– analizę przykładów z życia wziętych
– dyskusje i burze mózgów
– ćwiczenia z przykładowymi scenkami

Warsztat jest otwarty dla:
– osób aktualnie będących w stałych związkach, w parach bądź indywidualnie
– aktualnych singli i singielek planujących w przyszłości tworzyć stałe relacje opierające się na bliskości emocjonalnej i seksualnej
– wszystkich bez względu na płeć i orientację seksualną

Formuła warsztatu NIE opiera się na głębokim procesowaniu emocji, analizowaniu własnej relacji na forum grupy, opowiadaniu o swoim życiu intymnym. Jeżeli zechcesz podzielić się własnym doświadczeniem i otrzymać odpowiedzi na konkretne pytania, będzie na to miejsce, jednak formuła warsztatu na żadnym etapie tego nie wymaga. Podczas spotkania obowiązuje kontrakt mówiący o całkowitej dowolności poziomu aktywnego uczestnictwa, a stworzenie bezpiecznej atmosfery jest jednym z głównych priorytetów.

OBEJRZYJ
Filmowe wprowadzenie do tematu warsztatu na Portalu Zdrowia Seksualnego:
https://portalzdrowiaseksualnego.pl/udane-zycie-erotyczne/niedopasowanie-zwiazku-zyc/

POCZYTAJ
Moja propozycja 5 złotych zasad gadania o seksie w związku.

***

KIEDY? GDZIE? ZA ILE?
Kiedy: w tej chwili brak zaplanowanych terminów
Za ile: 100-150zł/os
Kontakt: agnieszka@coachingintymnosci.pl