COACHING INTYMNOŚCI

to sekspozytywny proces rozwoju osobistego,

w którym priorytetami są bezpieczna, nieoceniająca atmosfera

i skupienie na Twoim szczęściu.

Z

cel: Twoje

intymne szczęście

w

interaktywnie

bez osądów

koncentracja

na rozwiązaniach

 

Poznaj 4 składniki mojej metody pracy.

edukacja seksualna dla dorosłych

Przekażę Ci wiedzę i narzędzia przydatne w rozwiązaniu Twojej kwestii. Tak, tu zawiera się to wszystko, co “powinno być w szkole” i znacznie więcej, bo w wersji dla dorosłych. 🙂 Mogę pomóc Ci zrozumieć jak działa Twoje libido, ucząc Cię modelu reakcji seksualnej i modelu podwójnej kontroli. Mogę przekazać Ci informacje o anatomii genitalnej, o tym jak działa orgazm i jakie rodzaje stymulacji zwykle do niego prowadzą. Mogę przekazać Ci informacje o orientacji seksualnej, sposobach budowania autonomii cielesnej, zabawkach erotycznych, aktywnościach ze spektrum BDSM lub o sposobach wprowadzania w życie fantazji seksualnych.

narzędzia coachingowe

Coachingowy model współpracy to taki, w którym ja jestem ekspertką od seksualności, a Ty jesteś ekspertką/ekspertem od Twojej seksualności. Moim zadaniem jest pomóc Ci określić czego chcesz, wytyczyć ścieżkę do Twojego seksualnego szczęścia i na tej ścieżce pozostać. Zadam Ci pytania, których sama/sam nigdy sobie nie zadałeś, pomogę Ci znaleźć nowe pomysły i rozwiązania. Po każdym spotkaniu wspólnie określimy kolejne kroki i Twoje zadanie domowe – coś do przeczytania, obejrzenia, przemyślenia, przegadania, napisania, zrobienia.

trening komunikacji w relacji i seksie

Pomogę Ci rozgadać się o seksie. 🙂 Łącząc swoje wykształcenie językoznawcze i model Porozumienia bez przemocy, nauczę Cię jak komunikować się z partnerem/partnerką w relacji i w seksie. Mogę nauczyć cię lepiej wyrażać swoje potrzeby i odpowiadać na potrzeby partnera/partnerki, dbać o swoje i jego/jej granice, zwiększać seksualną asertywność, tworzyć poczucie bezpieczeństwa podczas rozmowy i sprawiać, by gadanie o seksie wzmacniało relację zamiast prowadzić do konfliktów.

terapia skoncentrowana na rozwiązaniach

Wykorzystując elementy terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, pomogę Ci dostrzec i wzmocnić to, co już potrafisz, wyjść z seksualnej przeszłości, zająć się teraźniejszością i spojrzeć w przyszłość. Stosując metodę pojedynczych kroków, pomogę Ci zdecydować co możesz i chcesz zmienić, by być seksualnie szczęśliwsza/szczęśliwszy.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

 

Ile trwa współpraca z Tobą?

Współpraca ze mną trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu spotkań. Może mieć formę doraźnego wsparcia, pojedynczych konsultacji lub regularnych spotkań, odbywających się z różną częstotliwością – np. co tydzień lub co dwa tygodnie. Standardowa sesja trwa 60 minut.

Czy ja będę gadać, a ty będziesz siedzieć i słuchać?

Nie. Coaching intymności to proces interaktywnej współpracy. I ja, i Ty możemy zadawać pytania i wspólnie poszukiwać nowych rozwiązań. Obok zadawania trafnych pytań, moim zadaniem jest również udzielać Ci potrzebnych informacji, proponować nowe perspektywy i zachęcać Cię do refleksji i podejmowania działań w zgodzie ze sobą. 

Czy spotkania zawierają pracę z ciałem?

Podczas spotkań nie występuje nagość ani praca z energią seksualną. Spotkania mogą zawierać ćwiczenia wzmacniające kontakt z własnym ciałem, ćwiczenia oddechowe czy sensoryczne.

Gdzie odbywają się spotkania?

Przyjmuję w siedzibie Instytutu Pozytywnej Seksualności na Jana Pawła II w Warszawie oraz prowadzę sesje online.

Coaching indywidualny

Coaching dla par

Z perspektywy osoby, która ma za sobą bardzo, bardzo wiele sesji terapeutycznych oraz coachingowych mogę powiedzieć, że spotkania, które naprawdę wnoszą coś nowego i ważnego w moje „rozumienie siebie” zdarzają się stosunkowo rzadko. Sesje z Agnieszką należą do tych spotkań. Jakość kontaktu, wiedza, profesjonalizm, szacunek, uważność, przenikliwość, otwartość, bezpośredniość – wszystko na 100%. 10/10 punktów. Trudno uwierzyć, ale tak jest. Bez cienia wątpliwości osoba godna polecenia, a sesja warta swojej ceny.

Julia

Kiedy przyszliśmy do Agnieszki, prawie w ogóle nie rozmawialiśmy ze sobą o seksie, bo kiedy już próbowaliśmy, budziło to wiele złych emocji. Nie mieliśmy dużych nadziei, ale Agnieszka stworzyła taką bezpieczną atmosferę, że nagle okazało się to możliwe. Padło wiele ważnych słów, wyszło ileś spraw, których wcześniej baliśmy się dotknąć. Zaczęliśmy chyba trochę inaczej na siebie patrzeć, lepiej się rozumieć i nagle okazało się, że nie jest z nami w sumie tak źle. Wymietliśmy seks spod dywanu i to była bardzo dobra decyzja. 🙂

Joanna i Adam